Kadın kaynakçı yetiştirecek

Gedik Eğitim Vakfı İŞKUR işbirliği ile Kadın Kaynakçı Kursları başlatıyor.

Kadın kaynakçı yetiştirecek

Gedik Eğitim Vakfı İŞKUR işbirliği ile Kadın Kaynakçı Kursları başlatıyor. İŞKUR’a kayıtlı, aktif çalışan ya da emekli olmayan, bir eğitim kurumuna kayıtlı olmayan, ilkokul mezunu 18 yaş üstü kadınlara verilecek eğitimler sonucunda yapılacak sınavı geçenler MYK belgesi almaya hak kazanacak.

Türkiye’de kadın istihdamını desteklemek üzere bugüne kadar çok çeşitli gönüllü projelere imza atan Gedik Eğitim Vakfı, Türkiye’de bir ilk olan kadın kaynakçı kurslarını tüm ülke geneline yaygınlaştırmayı planlıyor. Günümüzde kaynakçılık mesleğini kadınların da icra edebileceği bir meslek haline getirmeyi amaçlayan GEV, kadınların meslek sahibi olmalarının yanısıra sanayiinin ihtiyacına da cevap vermek hedefinde.

Kadın kaynakçı kursunu ve kurs sonundaki sınavı kazananlar için otomotiv ve yan sanayi başta olmak üzere pek çok alanda iş bulma imkanının çok yüksek olduğunu söyleyen GEV yetkilileri, sanayiinin ekmeği olan kaynak konusunda yetişmiş insan kaynağının istihdam piyasasına katkı sağlayacağını ifade ediyor.

Gedik Eğitim Vakfı ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenecek kaynakçı kurslarının ilki 8 Mart 2021 tarihinde başlayacak olup 26 Mart 2021’e kadar sürecek. 15 saat teori, 75 saat uygulamalı toplam 90 saat sürecek kurslarda kadınları eğitimleri GEV’in tecrübeli uzman kadrosundan alacak.

Kadın Kaynakçı Kursu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Pendik belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik Kaymakamı Hülya Kaya ve İŞKUR yetkilerinin katılımıyla saat 11:00’de GEV’de yapılacak bir açılış törenle başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER