E Devlet ile 1000 TL pandemi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen sosyal yardım destek projesi, koronavirüs salgını süresince ekonomik olarak yaşanacak zararın etkilerini en aza indirmek amacıyla vatandaşlara sunuluyor.

E Devlet ile 1000 TL pandemi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen sosyal yardım destek projesi, koronavirüs salgını süresince ekonomik olarak yaşanacak zararın etkilerini en aza indirmek amacıyla vatandaşlara sunuluyor. 1000 TL sosyal yardım başvurusu şartlarını taşıyan vatandaşlar E Devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Daha öncelerinde birinci ve ikinci faz ödemeleri tamamlanmıştı. Şimdi ise gözler 3.faz başvurularına çevrildi. Peki; 1000 TL sosyal yardım desteği başvurusu nasıl yapılır? E Devlet ile 1000 TL pandemi sosyal yardım parası sonuçları sorgulama ekranı ve detayları haberimizde…

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini en aza indirmek amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1000 TL sosyal yardım parası daha öncelerinde de verilmişti. 1. ve 2.faz ödemelerinin tamamlanması ile birlikte 3.faz ödemeleri için gözler gelecek resmi açıklamaya çevrildi. Pandemi destek parası almaya hak kazanan vatandaşlar PTT üzerinden sosyal yardım parasını teslim alabilirler. Peki; 1000 TL sosyal yardım desteği başvurusu nasol yapılır? E Devlet ile 1000 TL sosyal yardım parası sonuçları sorgula!

E DEVLET İLE 1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU

E Devlet ile 1000 TL sosyal yardım başvurusu en çok araştırılan konular arasında yerini alıyor. Koronavirüs salgını süresince ekonomik etkileri en aza indirmek amacıyla yapılan bu uygulama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1000 TL sosyal yardım ödemeleriyle ilgili "Toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişiyi bulan kesime, 3 ay süreyle ayda 1000 lira destek ödemesi yapacağız" dedi.

1000 TL SOSYAL YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Başvurusu için;

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi

2-Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8- Cuma

günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1000 TL sosyal yardım ödemeleriyle ilgili "Toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişiyi bulan kesime, 3 ay süreyle ayda 1000 lira destek ödemesi yapacağız" dedi.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa kira desteği için detayları kamuoyuna duyurdu.

Toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişiyi bulan bu kesime 3 ay süreyle ayda bin lira destek ödemesi yapacağız. Hibe ödemesi şeklinde vereceğimiz doğrudan esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın-erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacaktır. Böylece ayda 1 milyar 240 milyon liradan toplamda 3 milyar 718 milyon liralık bir desteği esnafımızın hizmetine sunmuş oluyoruz.

Hibe ödemesi şeklinde vereceğimiz doğrudan esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın-erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER