Bölücü terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen hain saldırıda Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde görev yapmakta olan 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın şehit düştü, Sayın’ın naaşı, uçakla Türk bayrağına sarılı bir şekilde Adıyaman Havalimanı’na yetkililer tarafından getirildi. Şehidin cenazesi ilk olarak baba evine  daha sonra ise Adıyaman Belediyesi Yeni Mezarlık Camiine götürüldü.

 

Cenaze törenine yoğun katılım gösteren vatandaşlar, tören esnasında terör aleyhine sloganlar attılar. Şehit Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın’ın cenaze namazı, ikindi namazına müteakip kılındıktan sonra Adıyaman Şehitliğine defnedildi.

 

Cenaze namazına şehidin yakınları dışında Çalışma Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Osman Varol, 2. Ordu İd. Kur. Ybşk Tuğ. General Mustafa Er, Milletvekili Mustafa Alkayış, Hüseyin Özkan, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve çeşitli kamu kurum ve kuruluş müdürleri katılım sağladı.

 

Edinilen bilgilere göre, Şehit Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın’ın Emine Sayın ve Hacı Ali Sayın çiftinin 6 çocuğundan biri ve bekar olduğu öğrenildi. Ayrıca Sayın’ın ağabeyi de kendisi gibi Türk Silahlı kuvvetlerine hizmet eden bir astsubay.