​​​​​​Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere laikliği getiren herkese sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında "köpekler" dediği için tutuklanan Üçler Döner'in fenomen işletmecisi Mustafa Atmaca'nın verem hastası olduğu iddialarıyla ilgili avukatı açıklama yaptı. Avukat Burak Nuhoğlu, müvekkilinin verem olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Dosya kapsamıdaki delil durumu itibariyle şüphelinin tutukluluğuna gerek bulunmadığı" gerekçesiyle tahliye edildiğini söyledi. 

Müvekkilinin gözaltındayken 2 kez sağlık kontrolünden geçirildiğine de açıklamasında yer veren Nuhoğlu, "Müvekkilin bulaşıcı hastalık taşıdığı yönünde bir tespit, kayıt veya beyan da yoktur. Çünkü, müvekkilimin sağlık durumu yerinde olup, hali hazırda bulaşan bir hastalığı yoktur" ifadelerini kullandı. 

Müvekkiline yönelik verem iddialarını ortaya atan herkes için yargı yoluna gediceklerini de ifade eden eden Nuhoğlu, "Bu açıklama üzerine haber, yayın, yorumunu tekzip ederek düzeltenlere karşı müvekkilimin kul hakkını helal edeceğini beyan ederim" dedi. 

 

 İşte o açıklama...