Cumhuriyet Halk Partisi Şenkaya Belediye Başkan Adayı Görbil Özcan, Türkiye'de eşi benzeri görülmemiş bir iftar organizasyonuna imza attı. 

İlçenin tamamınında kahvehanelerde, lokantalarda ve seçim bürolarında toplu verilen iftar yemeğine, Şenkaya merkezinin haricinde, tüm köylerden vatandaşlar katıldı. 

Deyim yerindeyse, hemen hemen tüm köyleriyle birlikte bütün Şenkaya'nın buluştuğu iftar yemeği, mahşeri kalabalığı andıran bir katılımla, iftar sonrası bir anda mitinge dönüştü. 

İftar sonrası, ilçe merkezine yürüyen Görbil Özcan taraftarları adeta bir şenlik yaşattı. Müzikler eşliğinde halay çeken ve 'Başkan Özcan' slogarlarıyla ilçe meydanına toplanan kalabalığa seslenen CHP İl Başkanı Sertah Can Eş, " Şenkaya benim sevdam. Bu meydan gösteriyor ki, ne kadar algı yaparlarsa yapsınlar 31 Martta Şenkaya'yı kazanacağız." dedi. 

Şenkayalı seçmenlerin  de Görbil Özcan'a övgüler ve tezahüratlarla başlayan sevgi gösterileri, seçim günü alınacak sonuçlarla alakalı öngörüleri güçlendiriyor. 

CHP Şenkaya Belediye Başkan Adayı Görgil Özcan da, " Bu mübarek ramazan gecesinde, bizlerle iftarınızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Biz Şenkayalıların bir özelliği vardır. Her iki Mustafa'yı da gönlümüze yazmışızdır. Birisi mübarek Peygamberimiz, Hazretleri Muhammet Mustafa Efendimizi, biri de Gazi Mustafa Kemal'i. Birlik ve beraberlik içerisinde vatan millet sevgisiyle 31 mart seçimlerinide demokrasi şenliğine çevirerek, Şenkaya'ya damga vuracağız." dedi. 

Vatandaşlar, Şenkaya'da Görbil Özcan'ın açık ara seçimi göğüsleyeceğini belirtirken; "Şenkaya'da 1 Nisan sabahı halaylarla, davul ve zurnalarla, Görbil Özcan'ı başkan olarak omuzlarımızda belediye binasına taşıyacağız. Bunun aksi mümkün değildir. Kimse başka hayaller içerisine girmesin"dedi.